piątek, 22 kwietnia 2016

Pomysły na randkę #2 - Spacer


Wiosna! No czy jest lepszy czas na spacerowanie? Wszystko budzi się do życia, zieleni się, kwitnie... Słońce świeci, jest ciepło, przyjemnie... No przecież warunki w sam raz na spacer! :) Okej, potwierdzam, nie cierpię wiosny. I denerwuje mnie to, że muszę mrużyć oczy, bo słońce świeci zbyt mocno. Denerwuje mnie wiejący - najczęściej nie w tę stronę co trzeba - wiatr. Denerwują mnie tłumy, jakie zaraz się pojawiają wraz z pierwszymi promieniami słonecznymi. Denerwują mnie wyższe temperatury. Denerwuje mnie to całe robactwo towarzyszące wiośnie. Ale mimo tego wszystkiego, spacerować bardzo lubię. I już mówię dlaczego.


Spacerowanie generalnie ma całkiem sporo plusów :) Choć całość zamknęłam w trzech punktach głównych, to każdy z nich jest po brzegi wypełniony zaletami, spójrzcie tylko ;)

+ Może zacznę od tych zdrowotnych. Jakby nie było, jest to forma aktywności fizycznej, forma aktywnego wypoczynku. Zamiast zalegać na kanapie, przed telewizorem, to trochę się ruszasz. Wspomagasz proces odchudzania - spacery nie są szczególnie męczące czy wymagające, a jednak pozwalają stracić kilka kalorii. Może i nie na skalę jakiegoś maratońskiego biegu, ale z pewnością w jakimś tam stopniu dbasz tym sposobem o zachowanie kondycji. Dostarczasz swojemu organizmowi dawkę ruchu, dotleniasz się, pozwalasz oczom odpocząć od ekranu komputera. Łatwiej jest ci odzyskać energię, dobry humor. Regularny, nawet tak umiarkowany, ale regularny wysiłek pomaga uporać się z problemem bezsenności, rozładować stres, minimalizować wahania nastrojów. Ponadto spacerując, wzmacniasz układ odpornościowy, a także układ krążenia i układ kostny. Spacery zapobiegać mogą powstawaniu chorób sercowo-naczyniowych, zmniejszać ryzyko zawału, wzmacniać serce, czy też chronić przed osteoporozą - spacerowanie nie obciąża stawów ani kręgosłupa. Nada się więc niemal dla każdego. :)

"Mam dwóch lekarzy - prawą i lewą nogę"


+ Poznajesz nowe miejsca, okolicę, a także.. siebie oraz swojego towarzysza! Takie przechadzki często pozwalają spojrzeć na pewne elementy pod zupełnie nowym kątem, zobaczyć coś z nowej perspektywy, dać nowy punkt widzenia. Bywa, że skłaniają do chwili refleksji, rozmowy, poruszenia tematu, którego jakoś nigdy nie było okazji poruszyć. Spacery sprzyjają budowaniu więzi, łatwiej jest o złapanie kontaktu, zbliżenie się do siebie.
\

+ Pozbywasz się negatywnych emocji, rozluźniasz się, choć na moment zapominasz o dręczących cię problemach, odrywasz swoje myśli, cieszysz się chwilą. Spacery podobno mogą zapobiegać powstawaniu depresji - słońce uzupełni ewentualne niedobory witaminy D, postara się o dobre samopoczucie.. ;)


+ No i spacery nic nie kosztują! ;) Nie wymagają specjalistycznego sprzętu, stroju czy obuwia. Wystarczy to codzienne, to, które masz pod ręką, byle by tylko było wygodne.


A Wy lubicie spacerować? Czy może nie macie na spacery czasu, bo ciągle gdzieś za czymś tylko pędzicie i nie macie nawet chwili, by przystanąć, by odrobinę zwolnić? ;)

8 komentarzy:

 1. Lubię spacery, ale samej mi się nie chce chodzić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł ;) Bardzo lubimy długie spacery ze znajomymi :* Pozdrawiamy i zapraszamy http://agssymi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam wiosenne spacery i często wyciągam na nie chłopaka, albo koleżankę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam spacerować, ale sama.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam spacerować <# Zwłaszcza po lesie, do którego mam tak niedaleko :)
  Zapraszam do mnie: izagada.blogspot.com
  Pozdrawiam,
  Izia

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię spacerować, albo sama, albo w towarzystwie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł! Można na spokojnie się poznać, a w razie co uciekać XD
  http://lone-gunmens.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, na to nie wpadłam, ale uwaga całkiem słuszna! :D

   Usuń

Cześć! Bardzo mi miło, że poświęciłeś swój czas na przeczytanie tego, co miałam do powiedzenia. Chętnie odwdzięczę się i przeczytam, co do powiedzenia masz Ty :) Skoro i tak już tu jesteś, to zostaw po sobie tych kilka słów, dzięki czemu i ja będę mogła trafić do Ciebie. Do następnego czytania, pozdrawiam i życzę miłego dnia! ;)